1-700-726-726

התקנת פרקט במחיר משתלם במיוחד!!

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
פרקטים

בין לקוחותינו

1/40
דברו איתנו
דברו איתנו

אודותינו

אנו בפרקטיקו עוסקים במכירת והתקנת פרקטים משנת 1999, הידע והניסיון הרב תרמו לקביעת מעמדנו כחברת הפרקטים  מהטובות במדינה. החברה פועלת על פי ידע  וניסיון שנרכש במשך שנים בארה"ב  על כל המשתמע מכך ; רמת מקצועיות  גבוה ביותר, רמת שירות המזכירה יותר חברות פרקטים אמריקאיות מאשר ישראליות  בשל העיקרון על פיו אנו פועלים: "הלקוח תמיד צודק" , שימוש בחומרים איכותיים מיצרני הפרקטים המובילים, רמת גימור חסרת פשרות, מסירת אתר העבודה נקי ומסודר ועוד הרבה פרטים קטנים שעושים הבדל גדול. פרקטיקו הוקמה מתוך ידע ואהבה לעולם הפרקטים על כל גווניו וצורותיו , פרקט למינציה,  פרקט רב שכבתי, פרקט תלת/דו שכבתי, פרקט עץ גושני ועוד...

תמונות מעבודות

פרקטים - פה תבינו הכל!

(גילוי נאות: פרקטיקו פועלת בתחום הפרקטים ובאופן טבעי הינה חלק משוק הפרקטים הישראלי, יחד עם זאת ניסינו לבאר את תחום הפרקטים בצורה האובייקטיבית ביותר על מנת לנסות ולעשות קצת סדר לצרכנים מסוימים ובאמת לנסות ולעזור בתהליך רכישת רצפת פרקט.)
 

מחפשים פרקט? אנחנו פה בשביל לעזור!

פרקטים , פרקט , פרקטים למינציה , פרקט תלת/רב שכבתי , פרקט עץ גושני , כל המילים הנ"ל הפכו למילים שגורות בפיהם של רוכשי ומשפצי הבתים הישראלים בשנים האחרונות. הרשת מוצפת מידע אודות נושא הפרקטים, אך כמה מתוכו מידע מיהמן? כמה בעצם אתם יודעים על פרקטים, ומה היא רמת המידע אותה ניתן לדלות מעסקני הפרקטים השונים? האמת שלא הרבה ! הסיבה היא שהשוק הישראלי פשוט נמצא בחיתוליו בכל נושא הפרקטים והמצב לא מזהיר מאחר ולא מעט מוכרי פרקטים לא השכילו להבין את התחום לעומקו, מה שאומר שלאורך תהליך רכישת הפרקט אתם עשויים ליטול חלק, בעל כורחם כמובן, במין התנסות קולקטיבית  ולמידת התנהגות החומר. כשמדובר בפרקטים חנויות פרקטים רבות יעשו מעל ומעבר למכור לכם ריצוף פרקט ללא הבנה אמיתית של תכונות והתנהגות החומר, כמובן שבאמצעות פיתוי מחירים אינטנסיבי רבים מתפתים לרכוש פרקט מאדם שכמעט וכל הידע המקצועי שלו מסתכם בהכרת שמות של יצרנים ונקיבת שם או מס' דגם. שימו לב, מוכר שממעיט מערך חשיבות איכות ההתקנה כנראה שלא ממש יקפיד על מתקין פרקטים מקצועי ואיכותי שהוא כמובן יקר יותר משלל המתקינים הפרילנסרים הזולים יותר הנמצאים אצלו בארסנל. האמת שתרבות רצפות העץ והפרקט באירופה ובאמריקה מנוהלות ומשווקות ע"י חברות מקצועיות שבאות מהתחום ומתמחות בהתקנת פרקטים ופרקטים בלבד ולא ע"י כל מיני חנויות כל בו שמוכרות טפטים , שטיחים , וילונות , פרקטים ועוד... זכרו, מי שמוכר פרקט לא מתקין אותו! אם ברצונכם לקנות פרקט בלבד ניתן לרכושו דרך חברת פרקטים מקצועית או בחנות מהימנה שעובדיה הפגינו בקיעות ומקצועיות לפחות בכל מה שנוגע לפרקט עצמו כחומר גלם, אך אם הנכם מעוניינים לרכוש פרקט כולל התקנה אז הדרך הטובה והבטוחה היא לפנות לחברה מקצועית המתמחה בהתקנת פרקטים . רכישת פרקט אינה דומה לרכישת ריצוף קרמיקה, גרניט פורצלן, ושיש שכן היותם חומרים "מתים" (למרות שחלקם עשויים חומרים טבעיים) ללא תגובה לאחר יישומם ומנגד, פרקטים הינם עשויים חומרים טבעיים מן הצומח (כן, גם פרקט למינציה הינו מוצר מבוסס עץ ברובו) מה שאומר כי הם "מתנהגים" לאחר התקנתם וזו בדיוק הסיבה מדוע בכל העולם התקנות פרקטים מבוצעות ע"י חברות המתמחות בכך. פרקט יכול להיראות ממש טוב בסיום ההתקנה אך אין ספור בעיות עתידיות עלולות לצוץ אם לא הותקן ע"י מתקין פרקטים מקצועי שמבין את החומר ויודע לקרוא את תוואי השטח ולהתאים את הפרקט אליו בהתבסס על התנהגותו העתידית, זאת אומרת, בכדי להתקין פרקט בצורה טובה ובטוחה ללא תקלות בפוטנציה דרושה מיומנות המורכבת מניסיון רב שנים והפיכתו להבנה מושכלת לגבי דרכו של העץ.  


אז למה פרקטים?
בארצנו החמימה התרגלנו לריצוף קשיח כגון; קרמיקה, גרניט פורצלן, שיש, ומרצפות טרצו (בלטות) - ריצוף קר הן פיזית והן במראה ובכן, לא עוד! כיום יותר ויותר אנשים נוכחים לגלות את היופי והמראה החמים שמעניקה רצפת פרקטים לחלל הבית. נכון להיום רוב הבניה החדשה מכילה פרקטים לפחות בחדרי השינה. בדירות יד שניה המגמה רק הולכת וגוברת ולהערכתנו רוב הדירות  והבתים יעברו לרצפת פרקט בעשר השנים הבאות, אך כיום, עדיין ישנן מספר חששות בקרב אנשים מסוימים לגבי המעבר לרצפת פרקט, כגון:

1. " זה חם בקיץ " - האמת שלא. פרקטים על כל צורתם הינם מבודדים טוב יותר מסוגי המרצפות השונים (שהם יותר מוליכים מהגדרה מאשר מבודדים) ואינם יוצרים חום מיותר בחודשי הקיץ, חשוב מכך, אמנם ישראל נחשבת לארץ חמה החורפים בה די קרים וכפי שכבר הזכרנו, פרקטים הינם מבודדים טובים יותר ומונעים מעבר של קור מהמרצפות.

2." אי אפשר לשטוף את הפרקט " - לא מדוייק, את רוב סוגי הפרקט ניתן לנקות ע"י סמרטוט לח, חל איסור להציף במים אך ניתן לנגב קלות, חלק מסוגי הפרקט הינם אנטי סתתים ודוחים אבק ושיער, ניתן לטאטאא את הפרקטים ולשאוב בעזרת שואב מתאים. בדרך כלל נשים שהביעו תחילה התנגדות לרצפת פרקט מטעמים אלו, נשבו בקלות הניקיון שמצריכים הפרקטים.

3. " זה נשרט מהר " - פרקטים מגיעים במגוון רחב של סוגים וצורות, גמר שמן, גמר לכה, ווקס, פרקט הלמינציה מגיעה ברמות שחיקה שונות ובאיכויות שונות תלוי בארץ המוצא והיצרן. פרקט איכותי לא אמורר להישרט בקלות בשימוש סביר ובלתי מתעלל. כמובן שפרקטים אינם קשים אינם קשים כריצוף קרמיקה לדוגמה, אך בריצוף קרמיקה הקשיות באה לפעמים לידי ביטוי גם בסידוק ושבר המרצפת בעוד שפרקטים הינם גמישים וחזקים ונוטים להישבר כמעט אף פעם לא (בתנאי שהתשתית נכונה). אין סיבה שפרקט טוב יישרט בקלות ולא יאריך ימים , גם במידה וקרתה תאונה ניתן לרוב לתקן תיקון מקומי באזור שנפגם.

אין אף סוג של ריצוף שיכול להעביר תחושה דומה לזו של רצפת הפרקטים, המראה הנקי והחמים, התחושה של מדרך רך ונעים תחת הרגליים פשוט עושים כיף גדול ויוצרים תחושה טבעית ונעימה. מה הפלא? בעצם אם חושבים על כך לעומק הרי נטייתם הטבעית של בני האדם היא לאזורים רכים יותר לרבוץ בהם, נסו להיזכר בהיותכם ילדים היכן מהנה יותר היה לשחק? כר דשא וארגז חול או על סלעים וחצץ? אפילו בפרטי לבוש אנו נמנעים מבגדים עשווים בדים קשים ומעדיפים רכים ונעימים, כמה מאיתנו נשארים בג'ינס או חליפה בשעות הפנאי בביתנו? המיטה שלנו עם המזרן הרך והפוך הענני, חישבו, במה נוח יותר לרוץ? נעלי ספורט או מגפיים? הבנתם את הפואנטה. פרקטים רכים ונעימים יותר ממרצפות ולכן מעניקים תחושה נעימה יותר למחיה מה גם שהמראה הטבעי תורם לתחושת החמימות והטבעיות ומעפיל על הקור והניכור של מרצפות.

איך מתאימים פרקטים לחללי הבית? (המלצות בלבד! אין ממש חוקיות בעניין.)
ראשית, במידה ומדובר בחדרי שינה בלבד, בדירה בה החדרים מקובצים באגף אחד (כמרבית הדירות) מומלץ לבחור את אותו דגם פרקט ולא לערבב פרקטים מדגמים וגוונים שונים. אין צורך בלהתאים את צבע הפרקטים לריהוט, המטרה דווקא ליצור קונטרסטיות מסוימת בהירה או כהה בין הפרקט לריהוט. מומלץ לבחור פרקטים בעלי גון ממשפחת הגוונים של הריהוט, אפילו "בן דוד רחוק של הסבתא" העיקר שהגוונים והסגנונות לא יתנגשו בשל ניגודיות יסודית בלתי ניתנת לגישור, לדוגמה: פרקטים בצבע ונגה עם ריהוט אפור בהיר (או ההפך) או פרקטים בעלי מראה גס וכפרי בעלי ריבוי "עיניים" יחד עם ריהוט לבן אפוקסי מבריק בשילוב מתכת ניקל, וכדו'... יש להתאים את הפרקטים לחלל הרצוי, צבע הפרקטים, גוון, רמת בהירות/כהות הפרקט ובככל לשים לב איך הפרקטים "מדברים" אצלכם בבית. בחנות, הפרקטים יכולים "לדבר" בשפה מסוימת כשהם לצד מגוון רחב של פרקטים, מנצלים את התעייפות העין לאחר בחינת כל כך הרבה דוגמאות (בדומה לקניית בושם, לאחר ריבוי ריחות האף מאבד מכושרו ומתקשה להבדיל ביניהם.) או שתאורת הפרוז'קטורים / ספוטים / ניאונים וכו'..אינם משקפים את התאורה בביתכם או פשוט תצורת חלל שונה, לדוגמה: חנות מרווחת אל מול חלל קצת יותר מתוחכם כגון חדרים, מסדרונות ונישות בביתכם. כל הגורמים הנ"ל עלולים להשפיע על מראה הפרקט עד לרמה שבביתכם "יאמר" משהו אחר לגמרי. רצוי ומומלץ לראות פריסה של הפרקט בביתכם.

אנשי מקצוע
לאורך תהליך איתור ובחירת פרקט תיתקלו במספר אנשי מקצוע, בין עם מתקיני פרקטים, מוכרי פרקטים, אדריכלים, מעצבי פנים ועוד, מה שיכול לפעמים לבלבל יותר מאשר להועיל. קניית פרקטים מתוך בלבול עלולה להביא לתוצאה סופית בלתי מוצלחת מבחינתכם, זכרו ! בסיומו של תהליך כל אנשי המקצוע ייעלמו ואתם אלו שישארו לחיות עם הפרקטים לטוב או לרע. חשוב להקשיב לאיש מקצוע (עם דגש גדול לאיש מקצוע ולא איש מכירות בחנות) עד גבול מסויים ולנסות להישאר נאמנים לטעמכם רצונותיכם וחזונכם.

בהצלחה, צוות פרקטיקו.

© כל הזכויות על תכנים באתר זה שמורות לפרקטיקו

agoo media logo 7.png