פרקט עם פאזה

לאומת זאת, בפרקט עם פאזה בו קצה לוח פרקט בעל חיתוך בזוית של 45 מעלות, פני השטח העליונים אינם נפגשים, אינם נוגעים ומתחככים אחד כלפי השני ולא נוצר אותו אפקט של הילחצות פני השטח העליונים אחד בשני.  

האם קשה יותר לנקות פרקט עם פאזה?

כלל וכלל לא, בניגוד למה שנדמה, החריצים בפרקט הינם פתוחים, כלומר זוית של 90 מעלות         מסובבת         לכן אין מדובר בחריץ הכולא בתוכו לכלוך וניתן לנקות את הפרקט בקלות יתרה ע"י טאטוא או שאיבה.

מחיר

לרוב פרקטים בעלי פאזה יקרים יותר מפרקט רגיל בכ- 15-20 ש"ח למ"ר ואף יותר, ישנם דגמים בהם הפער חוצה רף של 40 ש"ח למ"ר.

הסיבות להתייקרות נובעות מיצירת תהליך נוסף בפס היצור ומהצורך של היצרנים לשפר וליעל את מוצריהם ולחייב בהתאם.

לסיכום, בין אם פרקט עם פאזה הנו לטעמכם ובין אם לאו, לפרקט זה, על פי דעת רוב אנשי המקצוע ישנו יתרון טכני בולט על פני פרקט ללא פאזה, ישנם אפילו אלו הגורסים כי בעתיד הלא רחוק (שנתיים, שלוש) מרבית היצרנים הנחשבים יעברו לייצור בלעדי של פרקטים עם פאזה ופרקט בעל קצה בחיתוך ישר יהפוך לנחלת העבר.

מהי בעצם הפזה?

 

לוח פרקט רגיל חתוך בקצוות חיתוך ישר מה שמקנה לקצה הלוח זווית של 90 מעלות.

בעת חיבור לוח ללוח פני השטח העליוניים של הלוח צמודים זה לזה.

בפרקט עם פאזה בעצם קצה לוח הפרקט חתוך בזוית של 45 מעלות, כך שכאשר שני לוחות מתחברים פני השטח העליוניים של הפרקט אינם נפגשים מפאת החריץ הנוצר בשל שני הקצוות החתוכים בזוית של 45 מעלות.

 

מה הם היתרונות בפרקט עם פאזה?

 

לפרקט עם פאזה יתרון עיצובי, בין כל לוח ללוח ישנו חריץ זעיר בדומה למוצר עץ טבעי, מה שגורם לפרקט להגיע צעד נוסף אל עבר ניראות טבעית המדמה פרקט עץ טבעי.

 

לפרקט עם פאזה יתרון טכני בולט על פני פרקט ללא פאזה. בפרקט ללא פאזה, כלומר לוחות בעלי חיתוך ישר המקנה קצה לוח בזוית של 90 מעלות, פני השטח העליונים של הפרקט נפגשים ונוגעים אחד בשני, כתוצאה מכך ומהתנהגותו הטבעית של הפרקט המושפע מהבדלי לחות וטמפרטורה ומתרחב ומצטמצם בהתאם, הלוחות עשויים להילחץ אחד כלפי השני וכמו כן גם פני הטח העליונים, מה שיכול להוביל למראה של "אוזניים" בפרקט, התרוממות קטנה ומינורית של פני השטח העליונים, ניתן להבחנה בעיקר בהשתקפות חזקה של אור, יכול להוביל להתקלפות הפרקט בנקודות מסוימות .  ראה תמונה